לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:
 

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום

03-6901200
סגור

הפקולטה לחינוך

מורה בינוני אומר, מורה טוב מסביר, מורה מצוין מדגים, מורה מושלם מעורר השראה (ויליאם ארתור וורד)

 

הפקולטה לחינוך של מכללת סמינר הקיבוצים מקדמת שיח אקדמי ופדגוגי המתייחס לשלושת המרכיבים העיקריים של המעשה החינוכי –  הוראה, למידה והערכה – תוך התייחסות לכל אחד מהם בנפרד, לזיקות בניהם ולהשפעותיהם זה על זה. 
בתוך כך מאתגרת עצמה הפקולטה בהגשמת החזון החינוכי ההומניסטי של המכללה בהתייחסות לכל אחד ממרכיבי המעשה החינוכי, בהוקרת כבוד האדם והשונות הבין-אישית והבין-תרבותית, בטיפוח הוליסטי של האישיות בכלל ואישיות וזהות מקצועית של אנשי החינוך בפרט , זאת תוך מעורבות פורייה והוגנת בחברה ובתרבות.  
מתוך הכרה בחשיבותם של הקשרים הבינאישיים בקביעת טיב המעשה החינוכי, הפקולטה מתמקדת בטיפוח האמפתיה כדרך לטיפוח מערכות יחסים משמעותיות שיהוו בסיס לצמיחה אישית, תמיכה הדדית והרמוניה חברתית – בגנים, בבתי הספר ובחברה הרחבה כאחד. כמו כן מודגשות כשירויות הקריאה וההבעה כתשתית לחיים אורייניים – ברכישת השכלה וכמפתח להצלחתם הלימודית של הסטודנטים בהווה ולהצלחתם במלאכתם כאנשי חינוך בעתיד.
הפקולטה לחינוך מאגדת בתוכה תכניות לתואר ראשון ותעודת הוראה – .B.Ed, תכניות לתואר שני – .M.Ed ו- M.Teach ותכנית להכשרת מנהלים של אבני ראשה. כמו כן פועלות בפקולטה תכניות להכשרה של אקדמאים להוראה ותכנית להשלמת תואר B.Ed למורים בפועל. בפקולטה פועל גם מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה) שמטרתו לסייע לסטודנטים עם לקויות למידה במכללה בתהליכי הלמידה וההכשרה. 
מגוון התכניות שמציעה הפקולטה מבקש לזמן לסטודנטים למידה עדכנית ומאתגרת בהיבט החינוכי והאקדמי, תוך חיבור אותנטי לשדה ובזיקה לצרכי מערכת החינוך והקהילה מתוך מטרה לפתח מורים מצוינים ומעוררי השראה.  
סגל המרצות והמרצים של הפקולטה אמון על הוראה איכותית במסגרות עיוניות ומעשיות וכן על ליווי תהליכי הלמידה ופיתוח הזהות המקצועית של הסטודנטיות והסטודנטים לכל אורך שנות ההכשרה.

ד"ר אירית לוי-פלדמן
דיקנית הפקולטה
ד"ר אירית לוי-פלדמן


לימודי תואר ראשון בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים כוללים מגוון רחב של תכניות לימוד לתואר ראשון ולתעודת הוראה בתחומי החינוך והאמנויות. המכללה מציעה תכניות לימוד לתואר ראשון בחינוך המחוברות לסדר היום של החברה הישראלית לצד התנסות מעשית בהוראה, ובדגש על מעורבות בחברה ובקהילה. סגל המרצים מעניק ליווי אישי ותומך לכל אורך התואר.
במסגרת לימודי תואר ראשון בחינוך, באמנויות, במדעים ובמדעי הרוח והחברה, במכללה מתקיימות תכניות ייחודיות בליווי מלגות, כגון: תכנית רג"ב לסטודנטים מצוינים, ותכנית הכשרה ייחודית לסטודנטים יוצאי אתיופיה בליווי מלגות. מורים בפועל מוזמנים להשתלב בתכנית להשלמת תואר .B.Ed למורים בפועל.