תואר ראשון בחינוך עם התמחות במקרא ותרבות ישראל

 

ראש החוג: מורן גאם הכהן

"באנו לפענח את עצמנו, לקלוף את עורות

הנפש, לדעת מה נחלת מאב או מאם

ומה הוספת בגוף וברוח משך נדודיך..."

(דוד רוקח)

הלימודים בחוג למקרא ותרבות ישראל, כמוהם כיציאה אל מסע מרתק! לא זה השגור באופנה, השואף להרחיק עד כמה שניתן מעבר לים והמנסה להתחקות אחר תרבויות אקזוטיות  (לא שלנו) נכספות. אלא מסע אחר, מסע בכיוון הנגדי, מסע (אולי) סותר. מסע שפניו עבר, שכתובתו היא ה"כאן" ושהיוצאים אליו, אינם זקוקים לציוד תרמילאים מקצועי, פשוט משום שבמסע הזה הם "יהלכו" בדיבור, בדמיון ובמחשבה. במסע זה יתחקו אחר עקבותם של אבות ואמהות, גיבורים וגיבורות, שבין אם היו ממשיים ובין אם היו מדומיינים, הסיפור שסופר אודותם פעם אחר פעם, בכל דור ודור, מפיהם של המאמינים הכי גדולים ומפיהם של הכופרים הגמורים ביותר, הוא הסיפור של כולנו: יהודים, ישראלים שחולקים יחד אותה פיסת ארץ נכספת, שפה משותפת, תרבות משותפת, מביטים יחד אל אותם שמים זרועי כוכבים.

המקרא, ספרות המדרש והאגדה, הפילוסופיה היהודית בימי הביניים ובעת החדשה, ה'זוהר' והקבלה, החסידות והמחשבה היהודית בת זמננו, פרקים פרקים מאותו סיפור. לכל אחד ואחת מכם, מקום בסיפור הזה. על כל אחת ואחד מכם המחויבות לדאוג לכך, שגם לתלמידיכם העתידיים ימצא בו מקום.

המסגרת הלימודית בחוג כוללת:

  • קורסי מבוא במקרא ובתרבות ישראל.
  • קורסי בחירה מגוונים העוסקים במקרא ובעולם הרחב של תרבות ישראל – ספרות חז"ל, פילוסופיה יהודית, קבלה, חסידות, חגי ישראל, פרשת השבוע ועוד.
  • קורסים שעיקרם הוראת המקצוע ואשר עוסקים בהיבטים הפדגוגיים והדידקטיים של הוראת המקרא. קורסים אלו משלבים לימוד סדנאי והתנסות מעשית בהוראה בבית הספר היסודי או העל-יסודי.

התמחות מקרא ותרבות ישראל לבית הספר היסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 

התמחות מקרא ותרבות ישראל לבית הספר העל-יסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין